Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro periodikos skaityklos interjero projektas

 Šio interjero projekte remiamasi paukščio ir skrydžio motyvais. Pagrindinė biologinių sistemų egzistavimo sąlyga − nenutraukiamas jų funkcionavimas ...

    Norint panaikinti ribą tarp pastato vidaus ir išorinio pasaulio, atsižvelgiama ir į pastato silueto tūrius. „Sklypo, kuriame iškils naujasis centro pastatas, dislokacija turėjo įtakos pastato architektūriniam sprendimui. Pamiškė, dažnai paįvairinta akmenų sankaupomis – Lietuvai būdingas kraštovaizdis, kurį tarsi atkartos naujasis centro pastatas. Centro teritorija ribosis su mišku, prie kurio priglus riedulius imituojantys pastatai.“ Judant aplink pastatą, pastato tūrio vaizdas pastoviai keičiasi išraiškingo silueto dėka. Jie išdėstyti po pievą kaip trys akmenys. Išsirinkus vieną iš pastato pjūvių bandau ieškoti charakteringų krypčių tarp išorės ir vidaus siluetų.

    Noriu perteikti tūrių tektoniškumą, formų kryptis. Šias formas pratęsiau ir interjere. Pastatas kurtas atsižvelgiant į gamtoje sutinkamas formas (pastato idėja – trys akmenys pievoje), todėl gamtinės formos naudojamos ir interjere, projektuojant atsižvelgiama į bionikos mokslo principus. Bionikos siekis harmoningai derinti architektūrą su gamta, todėl kuriamas stengiantis panaikinti ribą tarp pastato vidaus ir išorinio pasaulio, formuojant vidines erdves atsižvelgiama į pastato siluetą, jo tūrius, pastato idėją. Kuriant interjerą remiamasi pasvirų statinio sienų išraiška, judesiu, formuojamomis kryptimis. Siekta į pastato vidų perkelti jo išorinių tūrių tektoniškumą, formų kryptis. Šio interjero projekte remiamasi paukščio ir skrydžio motyvais. Pagrindinė biologinių sistemų egzistavimo sąlyga − nenutraukiamas jų funkcionavimas. Jų funkcionavimas paprastai yra periodiškas. Šį gamtinių ir techninių sistemų skirtumą bionikos šalininkai laiko esminiu. Gamta ir technika priešpriešinamos įvairiais pavyzdžiais, ir tai pirmasis žingsnis kelyje į gamtos dėsnių pritaikymą technikoje.

 

 

     Interjero lentynų forma išgauta stilizuojant paukščio sparną bei lėktuvo formą. Lentyna sudaryta iš dviejų segmentų: pačios funkcinės lentynos ir jos apšvietimo dalies. Apšvietimo dali padaryta iš dažytos skardos į kuria įleista LED juosta ir užstiklinta organiniu stiklu, funkcinės lemtynos gambai buvo nauduojama dažyta korinė plokštė, kuria yra ne sunki ir padaryta iš natūralios medžiagos. Tvirtinimo varštai sujungia dvi dalis tarppusavi. Lentyna atlieka dvi funkcijos: pagrindinė žurnalu laikymas, o antra apšviečia žurnalus. Lentyna tvirtinama prie lubų varštais, kad tvirtai stovetu ir tarp horizontaliu plokščių taip pat yra tvirtinimas.

Interjero dizainerė,
Ana Galinskaja

 

Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (3 balsų, vidurkis: 4,67 iš 5)
Loading...