Pateiktas naujas pačio aukščiausio dangoraižio dizainas

Statybos aikštelės plotas sudarys 530 tūkst. kvadratinių metrų. Kingdom City išaugs vidury naujo supermiesto Kingdom City.

Naują pastatą suprojektavo tie patys žmonės, kurie buvo atsakingi už šiuometinį rekordininką  – bokštą Dubajuje Burj Khalifa, 828 m aukščio. Dabartinis bokštas Saudo Arabijoje bus 173 m aukštesnis už Khalifa. Suplanuotas aukštis yra 1001 metras.

Iš pradžių šis karališkas bokštas (Kingdom Tower) buvo vadinamas Mile-High Tower. Bet nuo 1,6 km aukščio teko atsisakyti dėl eilės įvairių priežasčių, tuo labiau, kad ir vieno kilometro naujam rekordui nustatyti pilnai užteks. Rugpjūčio 2 dieną paaiškėjo kaip atrodys šis „kilometras“ mieste.

Dėl didelio aukščio turės vieną iš sudėtingiausių liftų sistemų pasaulyje. Viso planuojami 59 liftai, įskaitant penkis dviaukščius, liftų greitis – 10 m/s (36 km/h). Tai pakankamai greitai, nors pasaulyje yra tokie, kurių greitis siekia net 60,6 km/h.

AS+GG kompanija, kurią valdo įžymus Čikagos architektas Adrian Smith, pranešė, kad bokšto dizainas yra praktiškai patvirtintas, o projekto kaina yra 1,23 mlrd. $

Architektas pripažino, kad yra labai patenkintas tuo, kad gali padirbėti princui  Al-Waleed bin Talalui, kuris inicijavo šias statybas.

Unikalia pastato ypatybe laikoma apvali terasa, kurios skersmuo yra 30 metrų ties 157 aukštu.

Jo didenybės atstovas pareiškė, kad princas yra patenkintas projekto paprastumu ir drąsa, bokštas būtinai taps kultiniu, bus globalus architektūros paminklas, taps ekonomikos ir ženklo markeriu taip pat, kaip ir Kaaba Mekoje.

Pagal Wall Stret Journal informaciją visi statybos darbai yra pateikti Saudi Binladin Group kompanijai, kuri priklauso teroristo Osamos Bin Ladino šeimai. Pastatą planuojama pastatyti per 5 metus.

Iliustracijos: Adrian Smith + Gordon Gill Architecture.

Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (2 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...