Powertrekk – kuro elementas mobiliems įrenginiams

Šiuo metu mobilių įrenginių pakrovėjų rinkoje vis daugiau atsiranda originalių daiktų.  Vis daugiau atsiranda ir vandenilio kuro elementų.  Visai neseniai buvo pristatytas portatyvinis kuro elementas PowerTrekk, kuris yra ne kas […]

Šiuo metu mobilių įrenginių pakrovėjų rinkoje vis daugiau atsiranda originalių daiktų.  Vis daugiau atsiranda ir vandenilio kuro elementų.  Visai neseniai buvo pristatytas portatyvinis PowerTrekk, kuris yra ne kas kita, o portatyvinis mobiliems įrenginiams pakrauti. PowerTrekk sudarytas iš dviejų funkcionalių elementų:  kuro elemento ir 1600 mA akumuliatoriaus. Tokiu būdu šis įrenginys bet kuriuo metu paruoštas naudojimui, leidžia prijungti kitus įrenginius, kurie gali krautis per USB.

Kuro elementas sudarytas iš ertmės su natrio silicidu, kuris reikalingas vandenilio gaminimui, vėliau protonų apsikeitimų membranoje  jis kombinuojamas su deguonimi gamindamas 1000mA srovę. Ši ertmė gali būti pakeičiama, nors kol kas neaišku kiek tai kainuos. PowerTrekk sprendimas gana vykęs,  kadangi naudotojui nėra poreikio nešioti su savimi ertmę, su grynu vandeniliu. Be to, įrenginio akumuliatorius visą laiką yra pakrautas, kadangi elektros gaminimo procesas yra nepertraukiamas (su sąlyga, kad ertmė su natrio silicidu sąveikauja su vandeniu).

Gamintojas teigia, kad pakrovėjas gali būti naudojamas įvairiems mobiliems įrenginiams, GPS navigatoriams, kameroms ir t.t.

Įrenginio gaminimo procese dalyvavo Švedų kompanija myFC, kuri jau ilgą laiką kuria įvairius kuro elementus. PowerTrekk – pirmas komercinis įrenginys, skirtas masiniai gamybai. Gamintojas taip pat teigia, kad visos cheminės reakcijos vykstančios kuro elemente yra  nepavojingos ir draugiškos gamtai. Vienintelis pašalinis – vandens garai.

Kol kas nėra paskelbta nei įrenginio kainos, nei tikslios atsiradimo datos, bet jau dabar aišku, kad tai ne vien tik koncepcinis modelis, o realiai veikiantis įrenginys (!).

Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (3 balsų, vidurkis: 4,67 iš 5)
Loading...