Baltos ir juodos spalvos dekoras

Juoda spalva - spalvų suma, visų žinių, paslapties, magijos ir nevaldomų jėgų simbolis. Balta tūkstančius metų buvo laikoma skaistybės, tyrumo spalva...
 1. Apie spalvas
 2. Spalvų harmonija. Fonas
 3. Spalvų derinimo pagrindai
 4. Spalvų poveikis emocijoms
 5. Baltos ir juodos spalvos dekoras
 6. 10 populiariausių spalvų derinių interjero dekorui

Juoda atgimsta! Juoda yra juoda! Spalvų suma, visų žinių, paslapties, magijos ir nevaldomų jėgų simbolis.
Juoda – tai stilius ir kokybė. Juoda vėl stilinga – išskleidžia savo energijos sparnus, apimdama mados, menų ir dizaino pasaulį.

Nuo seniausių dizainerių sukurtų kūrinių iki jaunų italų menininkų vizijų, nuo ekstravagancijos rūmuose iki prabangaus maisto, – vyrauja juodi atspalviai.

Juoda yra labai galinga spalva ir labai pakeičia patalpą, todėl dekoruoti visą kambarį juodai – nėra gera idėja (netgi veda į depresiją). Užtat detalėms ir akcentams juoda puikiai tinka.

Žavus baltumas

 • Balta – tyrumo, gėrio, nekaltybės, tobulumo ir švaros simbolis.
 • Balta kaip nauja juoda: tai mados, dizaino, meno ir literatūros tendencija.
 • Balta – šviesos ir vaiskumo ilgesys. Tai tuščias balto popieriaus lapas, laukiantis savo istorijos pradžios.

Balta tūkstančius metų buvo laikoma skaistybės, tyrumo spalva. Ji taip pat asocijuojasi su sterilumu, švara, todėl dažnai naudojama vonios kambarių dekorui.  Balta tinka dekoruoti bet kokiam kambariui, gali tarnauti dviejų kitų spalvų sujungimui.

Teorinė dalis: kaip naudoti juodą ir baltą

Atrodytų gana paprasta – norint kurį nors atspalvį pašviesinti, užtenka įmaišyti baltos ir atvirkščiai – juoda spalva padės gauti tamsesnius atspalvius. Tačiau yra ne visai taip. Balta spalva mažina spalvų intensyvumą, taigi, nors ir pašviesina atspalvius, tačiau atima iš jų ryškumą. Tuo tapu juoda spalva ne tiek tamsina pačią spalvą, kiek ją tiesiog padaro niūresne, purvinesne. Tiesa, kai kuriais atvejais juodos priedai yra nepamainomi, pavyzdžiui, į geltoną įmaišius juodos, galima gauti daugybę žalsvų atspalvių.

Tai kodėlgi balta spalva nešviesina?

Įmaišius baltos spalvos tik sukuriamas šviesesnis atspalvis, spalva „atvėsinama“. Labiausiai tai matoma, baltą sumaišius su raudona, kuri palaipsniui pasikeičia nuo ryškios ir vitališkos iki žymiai vėsesnės rausvos. Taigi, norint šviesesnės spalvos, nepakanka tik įmaišyti baltos, nes gaunami išblukę atspalviai.

Norint išgauti šviesesnius atspalvius ir išlaikyti spalvos ryškumą, geriau eksperimentuoti su skirtingomis spalvomis – pavyzdžiui, raudoną spalvą pašviesins geltona. Taip pat, jei naudojate vandens pagrindu pagamintus dažus, juos galima tiesiog atskiesti ir spalva bus šviesesnė.

Tamsinimas

Juoda spalva spalvų netamsina, o tik sudrumsčia. Populiariausi juodi atspalviai yra Marso juodumo – pati tamsiausia ir nepermatoma, dramblio kaulo – turi rudą atspalvį, suodžių juodumo – turi melsvą atspalvį.

Dvi pagrindinės ryškaus dekoro spalvos

Dekorui naudojant juodą ir baltą spalvas galima atrasti neįtikėtinai originalių sprendimų. Keli patarimai, kaip pasinaudoti visais šių spalvų derinio pranašumais:

Žinokite, kad kiekviename kambaryje visuomet atsiras vietos juodiems akcentams (net jei kambarys kupinas pastelinių tonų), kadangi juoda spalva pritraukia dėmesį, sukuria rafinuotą atsmosferą. Nepamirškite juodų aksesuarų, vieno išskirtinio baldo ir panašiai – juoda spalva žavi.

Tačiau jei norite itin dramatiško įspūdžio, derinkite juodą ir baltą kartu, tai ideali kombinacija bet kokiam stiliui. Rezultatas – tvarkingas, aiškus, ryškus ir elegantiškas dekoras.

Jei nuogąstaujate, kad vien juoda ir balta atrodys nekaip, paįvairinkite kambarį geltonos, rausvos, raudonos ar violetinės spalvos akcentais. Tačiau juoda ir balta turėtų vyrauti ir sukurti elegantišką atmosferą.

Keletas būdų pritaikyti juodos ir baltos spalvos derinius:

 • Galite pradėti nuo juodai baltų grindų. Originalus sprendimas – juodo marmuro grindys su baltomis grindjuostėmis. Taip pat puikiai atrodys grindys, išklotos baltomis plytelėmis, įrėmintos juodų grindjuosčių, šachmatinės ar puoštos šablonais grindys.
 • Visiškai baltos arba dramblio kaulo spalvos sienos yra puikus fonas nuotraukoms ir paveikslams, įrėmintiems tamsaus arba juodai dažyto medžio rėmuose. Ant grindų tinka geltoni, aukso ar juodos spalvos kilimėliai.
 • Miegamajame naudokite akinančiai baltą patalynę, prie jos derinkite juodai baltai dryžuotus pagalvių užvalkalus, taip pat įsigykite dekoratyvinių spalvotų pagalvėlių skirtingiems sezonams: rausvų, geltonų ir žalsvų vasarai, raudonų, tamsiai žalių ar aukso spalvos – žiemai.
 • Pirkdami audinius, pasidairykite spalvingų užtiesalų su juodais akcentais. Tuomet kambaryje užteks keleto juodų akcentų – šviestuvų, pagalvėlių, baldų – ir kambarys atrodys itin stilingai.
 • Juoda ir balta derinkite įvairiausiais būdais: naudokite tamsius kilimus, o sienas dažykite kiekvieną skirtingai, ant jų kabinkite paveikslus ar meno dirbinius su juodais akcentais.
 • Netgi kaimiško stiliaus interjere juodos ir baltos spalvų deriniai ras sau vietą. Pavyzdžiui, aptraukite kėdes ar pagalves juodai baltai languotu audiniu, o patalynė lai bus dryžuota.
 • Itin populiarūs juodo metalo akcentai: ant staliuko stikliniu viršumi išdėliokite juodas metalines žvakides, ant sienų pritvirtinkite juodus šviestuvus ir panašiai.
 • Jei norite stilingai padengto stalo, ieškokite juodai balto porceliano, arba vienspalvio su ryškiomis detalėmis. Taip pat priderinkite juodą ar baltą staltiesę.

Taigi, naudodami vien tik juodą ir baltą spalvas ir kai kur – ryškesnių spalvų akcentus, sukursite itin stilingą ir elegantišką namų interjerą.

Parengė Rūta Šantaraitė


Parketas ir parketlentės. Parketo ir parketlenčių pasirinkimas, klojimas, priežiūra.
LED (šviesos diodų) apšvietimas
Kaip savarankiškai pasidaryti mozaiką
Dekoratyvinis dažymas

Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...