Šriftas Verdana pats saugiausias regėjimui

Šriftas Verdana pats saugiausias regėjimui Paskutiniai mokslininkų iš Amerikos tyrimai parodė, kad šriftas Verdana yra pats saugiausias regėjimui. Tokias išvadas padarė mokslininkai iš JAV regėjimo ergonomikos tyrimo laboratorijos (Vision Ergonomics […]

pats saugiausias regėjimui

Paskutiniai mokslininkų iš Amerikos tyrimai parodė, kad šriftas Verdana yra pats saugiausias regėjimui. Tokias išvadas padarė iš JAV regėjimo ergonomikos tyrimo laboratorijos (Vision Ergonomics Research Laboratory)

Optimaliausias akims šrifto dydis 10 – 12 punktų (1 pt = 1/72 colio = 0.3759 mm)

Pagrindinis tyrėjas, daktaras Jim Shady konstatavo, apie pusę amerikiečių turi problemų su regėjimu, kurių priežastis – kompiuteris. Skaitant tekstus, parašytus Verdana šriftu, akių raumenys mažiausiai įsitempia. Tai padeda išvengti trumparegystės ir kompiuterio regėjimo sindromo, kurie atsiranda žmonėms daug laiko leidžiantiems prie kompiuterio ekrano.

Šriftą Verdana sukūrė 1996 metais Microsoft korporacijai dailininkas Matthew Carter. Šrifto raidės neturi užkirtimų ir yra padidintos sumažinus intervalą tarp eilučių. Dėl to šriftas lengvai suprantamas ir skaitomas.

Parengė: -valentino-

Paieškos raktažodžiai:
sriftas
Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (1 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...