Korporacijų logotipų evoliucija

Logotipas, kaip ir pavadinimas apsprendžia išorinę kompanijos išvaizdą. Įžymius brendus atpažįsta milijonai žmonių...

Korporacijų

Logotipas, kaip ir pavadinimas apsprendžia išorinę kompanijos išvaizdą. Įžymius brendus atpažįsta milijonai žmonių. Jeigu jūs matote geltoną raidę iš dviejų lankų, tai iškarto atsimenate restoraną McDonalds, o prakąsto obuolio kontūras primena Apple logotipą.
Pažiūrėkime daugumai pažystamus logotipus…. kokie jie buvo ir kokie jie yra dabar

AUDI

Keturi žiedai neturi nieko bendro su olimpiniais žiedais, tačiau yra žinomo Vokietijos automobilių gamintojo emblema. Žiedai reiškia 1932 metais susijungusias anksčiau nepriklausomas įmones: Audi, DKW, Horch ir Wanderer. Kartu su prisijungusia vėliau NSU Motorenwerke AG visi šie automobilių gamintojai dabar vadinami Audi AG vardu. Pati kompanija turi daugiau kaip 100 metų istoriją. 2009 metų rugsėjį Audi pristatė savo naują logotipą, kuriame pridėjo trimačio vaizdo efektą. Šiuo metu Audi logotipą žino milijonai žmonių.

Apple

Pradžioje Apple Computers logotipe buvo pavaizduota obelis su Isaaku Njutonu sėdinčiu po obels šakomis ir užrašu Apple Computer Co paveiksliuko juostoje. Vėliau buvo nustatyta, kad toks logotipas per daug sudėtingas ir sunkiai suvokiamas, todėl jį pakeitė spalvotu prakastu obuoliu. Kai kurie fanai bando pagrįsti logotipą Biblijos legenda apie Adomą ir Ievą. Šiuo metu obuolys prarado savo ankstesnes spalvas ir tapo sidabrinio atspalvio.

BBC

Britų dizaineris Abram Games, tapo įžymus po to kaip sukūrė patį pirmą BBC kompanijos logotipą, logotipas buvo pavadintas „šikšnosparnio sparnai“. Po dešimties metų „sparnus“ pakeitė apskritimas kuriame buvo pavaizduotas Britanijos kontūras su „BBC tv“ užrašu. Nuo to laiko kaip televizija pradėjo transliuoti spalvotai, spalvotas tapo ir logotipas. Pasikeitė dar pora logotipų, galų gale liko tik juodos „BBC“ raidės balto stačiakampio viduje. Skoninga ir paprasta.

FedEx

Sukurtas 1974 metais kompanijos Federal Express logotipas pasikeitė tik vieną kartą. Šiuolaikinis variantas labai paprastas: sutrumpintas įmonės pavadinimas ir vos matomas ženkliukas užregistruoto įmonės ženklo. Atidžiai pažiūrėjus tarp raidžiu E ir x galima pamatyti baltą rodyklę, kuri simbolizuoja pristatymą. Tuo tarpu Rolling Stone žurnalas pastaruosius 35 metus FedEx logotipą laiko vieną iš geriausių tarp tokių žinomų kaip Apple, Coca-Cola, Nike, , Starbucks, McDonald’s ir Playboy. Viskas genialiai paprasta.

IBM

IBM

Visiems žinomas IBM logotipas buvo sukurtas amerikiečių dizainerio Paul Rand, kuris pavaizdavo kompanijos pavadinimo abreviatūrą, parašytą City Medium šriftu. Vėliau dizaineris pats ir atnaujino logotipą. Rezultate mus džiugina baltai-mėlynai-dryžuotos raidės.

Kodak

Ko gero dauguma girdėjote apie šį fotoaparatų ir foto medžiagų gamintoją, o dauguma turėjo(arba turi iki šiol) Kodak gamybos „muilines“. 1960 metais kompanija vietoj seno neaiškaus logotipo pristatė naują vaizduojantį sulenktą lapą. Praėjus 11 metų atsirado naujas logotipas, žinomas visiems fotografams, o 2006 metais jis buvo atnaujintas, kaip ir daugelis kitų tapo paprastas, aiškus su aiškiu kompanijos pavadinimu.

Mtv

Po paleidimo 1981 metais logotipe visada buvo viena didele M raidė ir dvi nupieštos raidės TV, bet kaip jas tik nespalvindavo! Netgi ir dabar galima pamatyti įvairius vieno ir to paties logotipo variantus, kuris beveik nepasikeitė per 30 gyvavimo metų.

Pepsi

Jaunas amerikiečių farmacininkas Caleb Bradham 1893 metais norėjo sukurti gydomąjį sirupą, o gavosi PEPSI-COLA. Pirmą logotipą nupiešė Caleb‘o kaimynas. Praėjus ilgą kelią logotipas ne tapo toks paprastas kaip pas kitus, bet liko ryškus ir įsimenamas. Raudonai-baltai-mėlynas PEPSI apskritimas.

Straipsnyje panaudoti yra užregistruoti prekybiniai ženklai, žinomi beveik visame pasaulyje.

Parengė: -valentino-

Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (3 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...