Photoshop

Photoshop – tai programa-redaktorius, grafikos ir dizaino industrijos lyderis. Kurti grafikos paketą pradėjo 1987 metais du broliai “Thomas Knoll” ir “John Knoll”. 1989 metais jie užbaigė projektą ir pavadino jį […]

– tai programa-, grafikos ir dizaino industrijos lyderis. Kurti grafikos paketą pradėjo 1987 metais du broliai “Thomas Knoll” ir “John Knoll”. 1989 metais jie užbaigė projektą ir pavadino jį Photoshop 1.0.

 

Kompanija Adobe susidomėjo šiuo projektu ir pirma programos Photoshop versija buvo išleista 1990 metais. Programa tuo metu buvo tik 1.4 MB ir galėjo būti įrašyta tik į vieną disketę.
Iš pradžių programa Photoshop buvo skirta vaizdo redagavimui spaudai, bet  taip pat pagarsėjo kaip grafikos kūrimo ir redagavimo įrankis.
Pradžioje programa buvo sukurta Macintosh platformai. Atnaujinimai suderinamumui su Windows, IRIX ir Solaris buvo pridėti vėliau.
Šiam momentui sukurta jau daugiau nei 10 programos Photoshop versijų.

Ankstesnės programos versijos turėjo Image Ready, kuris buvo pridėtas, kad palengvinti darbą su web-, bet CS3 versijoje ši programa buvo pašalinta, nes kai kurios funkcijos buvo integruotos tiesiogiai į Photoshop programą, o taip pat pridėta prie programinių Adobe Fireworks produktų linijos, kuri perėjo į Adobe nuosavybę po kompanijos Macromedia įsigijimo.

Photoshop glaudžiai surištas su kitomis programomis, medija failų apdorojimui, animacijos ir kitų kūrinių. Kartu su tokiomis programomis kaip Adobe Image Ready (programa supaprastinta CS3 versijoje), Adobe Illustrator, Adobe Premiere, Adobe After Effects ir Adobe Encore DVD, jis gali būti naudojamas profesionalių DVD kūrimui, užtikrina priemones nelinijinio montažo ir tokių efektų sukūrimui, kaip fonai, tekstūros ir t.t.  televizijai, kinematografijai ir visuotiniam žyniatinkliui. Pagrindinis Photoshop formatas  PSD gali būti eksportuojamas ir importuojamas į eilę šių programinių produktų. Programa Photoshop CS palaiko DVD meniu kūrimą. Kartu su Adobe Encore DVD, programa Photoshop leidžia kūrti DVD menių ir mygtukus. Programos Photoshop CS3 Extended versija, palaiko darbą su trimačiais sluoksniais.
Dėl didelio Photoshop populiarumo PSD failų palaikymas buvo realizuotas pas pagrindinius konkurentus, tokius kaip Macromedia Fireworks, Corel PHOTO-PAINT, Pixel image editor, WinImages, GIMP, Jasc Paintshop Pro ir t.t.

Programos Photoshop palaikomi spalvų :

  • RGB
  • LAB
  • CMYK
  • Grayscale
  • BitMap
  • Duotone

Photoshop redaktorius, tai beribės galimybės, šimtai instrumentų, tūkstančiai funkcijų ir milijonai efektų. Štai kodėl, net labiausiai pažengia meistrai, nežino visko apie Photoshop. Iš pradžių atrodo, kad Photoshop neįveikti, bet svarbu turėti noro ir laikui bėgant jūs galėsite dizainerių lygyje kurti savo atvirukus, logotipus, redaguoti nuotraukas ir išreikšti savo mintis įvairiuose grafiniuose darbuose.

Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (1 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...