Tekstas grandinėse.

Mokomės sukurti tekstą "įkalintą" grandinėse.

Sveiki, gerbiamieji proDESIGN.lt svetaines lankytojai!

Ši pamoka išmokins jūs, kaip sukurti tekstą įpainiota grandinėse.

Štai kas turi gautis :

1. Sukurkite naują dokumentą su parametrais: 300х300, background turi būti juodas. Naujame sluoksnyje, naujoje sluoksnių grupėje parašykite reikiamą tekstą šriftu: (Arial Black/ 150pt /sharp ) spalva – tamsiai pilka (575757) .Pavadinkime sluoksnių grupę, kad ir „text“:

2. Einam i Bleeding Options ir pridedame Bevel and Emboss kaip paveikslėlyje.

Gauname:

3. Pažymime jūsų tekstą. Contract(select=>modify=>contract) uždedame 8, feather(select=>feather) – 4:

4. Sukurkite naują sluoksnį. Nepašalinant pažymėtos vietos pasirinkite „foreground“ spalvą – F1F1F1, o „background“ – 979797. Paimkite įrankį „gradient tool“. Nustatykite linijinį užpildą (paprastą iš 2 spalvų) ir panaudokite jį kaip parodyta paveikslėlyje.

5. Vėl pažymėkite tekstą. Pasirinkite select > modify > expand (3px). Sukurkite naują sluoksnį. Patalpinkite jį žemiau sluoksnio su tekstu ir užpildykite pažymėtą vietą tamsiai pilka spalva(474747).

6. Patalpinkite jūsų sluoksnių grupę į patį viršų, sujunkite sluoksnius (layer > merge layer set) į vieną sluoksnį.

7. Dabar mes turime sukti kiekvieną raidę, todėl mes išskirsime mūsų tekstą i dvi dalis. Pirma rasterizuokit sluoksnį (dešinę pelės mygtuką ant sluoksnio ir “rasterize layer”). Pažymėkite vieną raidę, naudokite „polygonal lasso tool“.

8. Jūs galite padidinti paveikslėlį, ir įsitikinti, kad vietos pažymėti kitai raidei lieka. Po to, kai žymėjimas išskyrė tekstą, paspauskite ant dviejų dalių sluoksnio dešinę pelės mygtuką ir pasirinkite: „layer via cut“ . Dabar kiekviena raidė yra atskirame sluoksnyje. Pasirinkite sluoksnį „G“ (sluoksnį su raide G) ir pasukite ją prieš laikrodžio rodyklę 30 laipsnių (edit=>transform=>rotate) kampu.

9. Pasukite „T“ pagal laikrodžio rodyklę 15 laipsnių kampu.

10. Padidinkite paveikslėlį iki 400%. Pasirinkite tamsiai pilką spalvą (595959) foreground‘ui. Sukurkite naują sluoksnį virš visų kitų sluoksnių. „Rectangular marquee tool‘o“ pagalba sukurkite liniją (1px storio), 1px atstumu sukurkite tokią pačią liniją ir t.t. Tokiu būdu padengiame visą tekstą (arba paveikslėlį).

11. Dubliuojame sluoksnį su vertikaliomis linijomis. Pasukame jį 90 laipsnių (edit > transform > rotate 90 CW) (šioje vietoje taip pat galima daryti kitaip ir panaudoti paruošta užpildą pvz. „Deutsche Blut“). Pažymime „T“ ir pasirenkame contract (11px)

12. Paspauskite „Inverse“ ir ištrinkite nereikalingas linijas. Tą patį padarykite su raide „G“.

13. Sluoksnio su tinklelių stilių pakeiskite i „Color Burn“.

14. Pereiname prie varžtelių. Padidinkite vaizdą iki 500%. Naujame sluoksnyje sukurkite apskritimą (naudokite šviesiai pilką spalvą AEAEAE):

15. Naudojant stačiakampį (kurio storis 1px) piešiam viduryje apskritimo juodą ir baltą juostelę.

16. Pridėkite šešėlį nuo varžto (layer > layer style > drop shadow). Dubliuojame sluoksnį su varžtu, paskirstome sluoksnius su varžtais pagal savo nuožiūra ant raidžių.

17. Pereiname prie grandinės. Padidiname vaizdą 700% ir naujame sluoksnyje sukuriame pilką (A0A0A0) apskritimą aišku. segmento detalių ištrinimui iš kairės ir dešinės naudojame „rectangular selection“.

18. Šiek tiek pratrinkite iš apačios ir viršaus ir pažymėkite gautą apskritimą.

19. Nustatykite Contract (select > modify > contract) 4px ir ištrinkite pažymėtą sritį.

20. Tame pačiame sluoksnyje sukurkite stačiakampį ir dar du mažus stačiakampius iš viršaus ir apačios. Naujame sluoksnyje panaudojant elliptical marquee tool sukurkite apskritimą.

21. Pridedame bevel and emboss stilių (layer > layer styles > bevel and emboss) ir šešėlį grandines segmentui ir apskritimui, panaudojant nustatimus kaip paveikslėlyje žemiau. Tada nupieškite ant apskritimo stačiakampį kaip parodyta paveikslėlyje, panaudokite tuos pačius stiliaus nustatymus.

Gauname:

22. Sumažiname paveikslėlio vaizdą. Dvi grandinės dalys turi būti tokios kaip paveikslėlyje žemiau.

23. Pakeiskite vaizdo mastelį į 200%. Dubliuokite sluoksnį su grandinės segmentu ir patalpinkite jį iš dešininėje „G“ raidės pusėje. Panaudokite „Transform Tool“. Pasukite segmentą taip, kad būtų matomas tarpas.

24. Vėl dubliuokite sluoksnį. Patalpinkite jį taip kaip parodyta paveikslėlyje žemiau. Nereikalingas dalis ištrinkite.

25. Pridėkite mažą dalelę (apskritimą su stačiakampiu) raidės „G“ dešinėje.

26) Pradėkite kurti grandine aplink raidę „T“.

27) Ištrinkite nereikalingas dalis, kad atrodytų lyg apjuosia raidę.

28) Toliau juosiame raidę, trinkite tas grandinės vietas, kuriuos mes neturėtumėme matyti .

29) Išvedame grandines už paveikslėlio ribų taip, kaip parodyta paveikslėliuose žemiau.

Toliau tęsiame grandines, už paveikslėlio ribu.

30) O štai ir musu rezultatas:

Autorius: Flash Game Design

Vertė: Mu

Tekstą redagavo: Ruslanas

3)Pažymime jūsų tekstą. Contract(select=>modify=>contract) uždedame ant 8, feather(select=>feather) ant 4:

Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (4 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...