Geriausias metų interjeras – mansarda Laisvės alėjoje

Už geriausią spalvinį sprendimą "Metų interjero" konkurse apdovanotas būstas – mansarda Laisvės alėjoje. Erdvaus buto spalvos...

Už geriausią spalvinį sprendimą „Metų interjero“ konkurse apdovanotas būstas – mansarda Laisvės alėjoje. Erdvaus buto spalvos santūrios – pro vitrininius langus gali žvelgti į margą miestą.
Kauniečių architektų Ryčio Mažuolio ir Elenos Vanagaitės sukurtas buto spalvų deriniais nurungė likusius 65 konkurse dalyvavusius interjerus. Toks tarptautinės komisijos sprendimas. Žiuri nariai nepažinojo autorių, nesitarė tarpusavyje – nuomonę pareiškė internetu. Nugalėtojais įvairiose nominacijose paskelbti daugiausiai balsų surinkę darbai.
„Spalvos lakoniškos – juoda, balta, pilka, vyšninė“, – komentavo už spalvų derinį apdovanoto interjero autorius R.Mažuolis. Šis būstas taip pat buvo realus pretendentas į „Metų interjero“ titulą.
Paties architekto įsitikinimu, mansardoje įrengto 130 kv. m. ploto būsto vienas didžiausių privalumų – erdvi, 30 kv. m, lauko terasa, iš kurios gali žvelgti į Laisvės alėjos perspektyvą.
Tiek žvalgantis terasoje, tiek ilsintis ant minkštasuolio ar gurkšnojant arbatą ryte prie valgomojo stalo, galima grožėtis Žaliakalnio šlaito panorama, kurios centre – Prisikėlimo bažnyčia.
Užsakovas pageidavo, kad interjeras būtų šiuolaikiškas, neperkrautas. Prieš tai šioje erdvėje buvo įrengtas biuras. Mansardos aukštis paliktas toks, koks buvo, į aukštį pasistiebusioje palėpėje įrengti papildomą aukštą – antresolę – nebuvo poreikio.
Užvertus galvą gali pamatyti palubėje nokstančias rugių varpas. Kadangi pro mansardos langus žalumos beveik nematyti, autoriams norėjosi bent į vidų privilioti gamtos spalvų. „Važiavome, fotografavome patikusius vaizdus. Iš pradžių galvojome klijuoti pievos vaizdus, bet galų gale pasirinkome javus, nes pievos spalva buvo pernelyg aktyvi“, – pasakojo R.Mažuolis.
Gyvenamoji ir valgomoji zonos sujungtos, atskirai – tik miegamasis ir vonia. Interjere gausu blizgių paviršių, kad namuose atsispindėtų kuo daugiau Naujamiesčio vaizdų.
Sieninės spintos, lentynos, židinio apdaila sukurti specialiai šiam interjerui. Centre priešais židinį įsitaisė C raidės formos minkštasuolis. Kad ir kur būtum, žvilgsnis krypsta pro langą. Net virtuvėje, ruošdamas vakarienę, vyšnių spalvos paviršiuose gali matyti miesto atvaizdus.

Šaltinis kauno.diena.lt

Paieškos raktažodžiai:
interjeras, palepiu interjeras
Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (2 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...