Retušavimo pradmenys

Ši pamoka skirta žmonėms kurie jau šiek tiek moka naudotis Photoshop programa, ji nemokina mūsų kaip tiksliai galima pašalinti arba retušuoti nešvarią odą ...

Sveiki, ši pamoka skirta žmonėms kurie jau šiek tiek moka naudotis Photoshop programa, ji nemoko mūsų kaip tiksliai galima pašalinti arba retušuoti nešvarią odą, tik parodo vieną iš būdų kaip tai galima padaryti.

1. Atidarykite nuotrauką kurią jūs norite retušuoti arba galite paimti šią:

2. Nors mes galime naudoti Clone-Stamp-Tool Clone Stamp Tool(S)(kopijuoti paveiksliuko dalį) įrankį,tačiau tai būtų nuobodu ir ilgai užtruktų, nes yra daug „pažeistų vietų“. Todėl aš norėčiau jums pasiūlyti  kitą būdą.
3. Mums reikia, kad sritys su švaria būtų baltos, o sritys su nešvaria – juodos.

Autoriui gavosi taip:

Tokį rezultatą autorius pasiekė tokiu būdu: Stylize / Glowing edges, pavertė nuotrauką juodai-balta Image / adjustments / black & White, invertavo gautą rezultatą SELECT / Inverse arba SHIFT+CTRL+I panaudojus Curves parametrą  galime paryškinti arba patamsinti gautą rezultatą.
4. Kopijuojame originalią nuotrauką (darome sluoksnio dublikatą) ir panaudojame 3-iame žingsnyje gautą rezultatą kaip šio sluoksnio maskuotę (pelės žymekliu pažymime sluoksnį, kurį norime paversti maskuote ir spaudžiame Layer / Layer mask / Reveal all. Sluoksnyje atsiradusi sluoksnio maskuotė užlieta balta spalva.  Pasirenkame skiltį Channels (kuri randasi prie sluoksnių skydelio arba Window -> Channels ), prie RGB kanalų prisidėjo dar vienas Layer mask1, žymime jį ir spaudžiame Image / Apply image,  nustatymų parametre source layer pasirenkame tą sluoksnį, kuris mums reikalingas.

Autoriui gavosi taip:

5. Juodų dėmių nėra, bet ir vaizdo tose vietose  nėra. Kopijuojame pagrindinį sluoksnį, patalpiname jį žemiau sluoksnio su „skylėm“ ir patraukiame porą pikselių į šalį. “Skylės“ aukštesniąjame sluoksnyje uždengs švarią odą iš sluoksnio žemiau.

Štai taip:

6. Dabar juodų dėmių nėra, viskas švaru ir gražu, bet ar jums neatrodo, kad su akimis, plaukais bei visu likusiu paveikslėliu kažkas ne taip? Todėl du viršutinius sluoksnius (su kaukėmis, bei pastumdytus) suvienysime į vieną grupę (pažymime abu sluoksnius ir spaudžiame Layers / Group layers). Paslėpsime visą grupę po kauke Layer / Layer mask / Hide all. Dabar juodoje sluoksnio grupės kaukėje užtušuojame dideliu švelniu Brush Tool (B)(piešti arba tapyti parinkta priekinio plano spalva) įrankiu vietas kur yra daugiausiai juodų dėmių. Tokiu būdu lengvu rankos judesiu mes išvalėme didelią dalį juodų dėmių:

7. Juodų dėmių nėra, bet mums vis dar nepatinka kaip atrodo mūsų oda, todėl dabar mes turime išlyginti odą. Suliejame visus sluoksnius, kuriuos mes gavome, bei kopijuojame gautą sluoksnį. Invertuojame į negatyvą ir nustatome sluoksnių spalvų persidengimo rėžimų komandą Overlay(padengimas):

8. Panaudojame filtrą High pass, tuo metu spindulio reikšmę(angl. radius) keičiame nuo mažesnės iki didesnės,tol kol visi odos defektai dings:

8. Oda švari, netgi be tekstūros kaip pas manekeną, bet tai yra negerai tai ką gi dabar reikia daryti ?
Bandysime atgauti odos tekstūrą panaudojus Gaussian blur filtrą  pritaikant jį tam pačiam sluoksniui. Kaip ir praeitame žingsnyje spindulio reikšmę keičiame nuo mažesnės iki didesnės, kol odos tekstūra netaps ryškesnė, bet ir nepasiekiant to momento kai visi odos defektai vėl išlys į paviršių:

9. Jau geriau, bet su nuotrauka vis dar kažkas negerai, nereikia, kad  gautas efektas „liestų“ kažką išskyrus odą. Todėl mums beliko paskutinis žingsnis. Slepiame sluoksnį po juoda maskuote ir ryškiname  švelniu baltu teptuku, tik ten kur to reikia:

Mums gavosi visai neblogas pagrindas tolimesniam rankiniam darbui!

Autorius: pluto777

Vertė: Mu

Paieškos raktažodžiai:
Įvertinkite įrašą!
1 taškas2 taškai3 taškai4 taškai5 taškai (1 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...